Manuál - Aktivácia konektora Neoship pre Prestashop

Konektor Neoship pre Prestashop (od verzie 1.7 a vyššie) slúži na automatizovaný prenos dát z objednávok za účelom bezstarostnej tvorby balíkov a pohodlnej tlače prepravných štítkov. Bez ohľadu na využívanú kuriérsku spoločnosť v Neoshipe.

Možnosť využívať konektor Neoship je podmienený využívaním služieb Neoship. Každý náš zákazník s eshopovým systémom Prestashop tak môže požiadať o jeho aktiváciu.

Čo je potrebné nastaviť vo vašom eshope?

V prípade, že v Neoshipe využívate/budete využívať prepravnú spoločnosť PACKETA (+ prípadne iných prepravcov), postupujte podľa návodu od 1. kroku.
V prípade, že v Neoshipe využívate/budete využívať akékoľvek prepravné spoločnosti s výnimkou PACKETY, postupujte podľa návodu, ale až od 2. kroku.

1. Zašleme vám ZIP súbor, ktorý nahráte v administrácii Vášho eshopu v časti:
IMPROVE –> Modules –> Module Manager –> Nahrať modul

 

Prebehne inštalácia modulu, ktorý v súbore modulov vyzerá nasledovne:

2. V časti CONFIGURE –> Advanced Parameters –> Webservice –> Pridať nový webservice kľúč:

Zadáte si ľubovoľne zvolený názov kľúča + v oprávneniach vyklikáte tieto zdroje: addresses, carriers, countries, currencies, customers, (neoship_orders), order_carriers, order_states, orders (viď všetky vyklikané zdroje na obrázku nižšie)
Upozornenie: Zdroj neoship_orders vyklikajte iba v prípade, že v Neoshipe využívate prepravnú spoločnosť PACKETA. Ak využívate prepravné spoločnosti SPS, GLS a 123KURIÉRA, túto možnosť neoznačujte.

Potom kliknete na tlačidlo Vygenerovať:

Systém vám vygeneruje API kľúč, ktorý budete neskôr potrebovať pre nastavenie v Neoshipe:

Čo je potrebné nastaviť v Neoshipe?

1. Na hornej lište v aplikácii Neoship uvidíte túto ikonku:

2. Zobrazí sa zoznam napojení, kde kliknete na nové napojenie:

3. Z možností vyberiete Prestashop.
Do poľa Názov napíšete vami zvolený názov prepojenia (je na vás, aký názov si zvolíte).
Do poľa URL vložíte vašu URL adresu eshopu až po lomku, napr. https://cucoriedky.sk/
Do poľa API kľúč vložíte API kľúč z adminu vášho eshopu, ktorý ste si vygenerovali v administrácii eshopu. Kliknete na Pokračovať.

4. Konektor je nastavený. Je potrebné ešte k nemu vybrať prepravcov, ktorých v rámci služieb využívate alebo budete využívať. Urobíte tak cez ikonu pera:

Tvorba balíkov a štítkov

Ako dotiahnuť dáta z objednávok a následne z nich vytvoriť balíky a vytlačiť štítky si môžete pozrieť v inštruktážnom videu:


Alebo si krok po kroku prejdite nasledovný manuál:

1. Na to, aby ste automatizovane dotiahli dáta z objednávok do Neoshipu a vytvorili k nim štítky je potrebné kliknúť na ikonu balíka:

2. Zobrazí sa stránka so Zoznamom objednávok. V tomto momente si do filtra zadáte, aké objednávky chcete dostať do Neoshipu. My sme si napr. vybrali dátum 8.7.2022 a 123kuriéra. Neoship našiel v eshope 2 takéto objednávky:

3. Objednávky si označíte a kliknete na Import:

4. Po importe sa vám na kontrolu či prípadnú úpravu dát zobrazia všetky objednávky. Ak je všetko v poriadku, opäť kliknete na import:

5. Objednávky sa prekonvertujú do Zoznamu balíkov odkiaľ si k nim pohodlne vytlačíte štítky.

 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím