Manuál - Aktivácia konektora Neoship pre Shoptet

1.Na hornej lište v aplikácii Neoship uvidíte túto ikonku:

2. Po kliknutí na ikonu konektora sa zobrazí zoznam napojení, kde kliknete na nové napojenie:

3. Z ponúkaných možností vyberiete Shoptet.
Do poľa Názov napíšete vami zvolený názov prepojenia (je na vás, aký názov si zvolíte)
Do poľa URL vložíte vašu URL adresu eshopu až po lomku, napr. https://neoship.sk/
Pole API kľúč zatiaľ ostane prázdne.
Kliknete na Pokračovať:

4. Potom sa prihlásite do administrácie vášho eshopu a v shoptet doplnkoch si vyhľadáte doplnok Neoship. Kliknete na Objednať a Inštalovať:

Doplnok sa úspešne nainštaloval:

5. Zároveň sa v tomto momente do Neoshipu, do poľa API kľúč automaticky dotiahol vygenerovaný API kľúč na základe úspešne aktivovaného doplnku:

6. Konektor je nastavený. Je potrebné ešte k nemu vybrať prepravcov (+ platobné metódy), ktorých v rámci služieb využívate alebo budete využívať. Urobíte tak cez ikonu pera:

Tvorba balíkov a štítkov

Ako dotiahnuť dáta z objednávok a následne z nich vytvoriť balíky a vytlačiť štítky si môžete pozrieť v inštruktážnom videu:


Alebo si krok po kroku prejdite nasledovný manuál:

1. Na to, aby ste automatizovane dotiahli dáta z objednávok do Neoshipu a vytvorili k nim štítky je potrebné kliknúť na ikonu balíka:

2. Zobrazí sa stránka so Zoznamom objednávok. V tomto momente si sami do filtra zadáte, aké objednávky chcete dostať do Neoshipu. Ak sú to práve dnešné, do filtra nie je potrebné zadávať nič - systém si ich dotiahne automaticky.  Neoship našiel v eshope 7 objednávok. Z toho 4 prijaté na prepravu cez SPS a 3 cez GLS:
(Ak to budú objednávky z konkrétneho dňa, vo filtri je potrebné vybrať dátum ich prijatia.)

3. Objednávky si označíte a kliknete na Import:

4. Po importe sa Vám na kontrolu či prípadnú úpravu dát zobrazia opäť všetky objednávky a ak je všetko v poriadku, opäť kliknete na import. Dáta sa nahrajú do zoznamu balíkov, odkiaľ si k nim už iba vytlačíte prepravné štítky:

 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím